Usuwanie Naczynek

polowanie na pajączki

Pierwszym klinicznym objawem powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych jest tzw. rumień, który początkowo mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają teleangiektazje zwane potocznie  pajączkami wskutek poszerzenia się żył podbrodawkowych w skórze właściwej.

Lekceważenie poczatkowych objawów może sprawić, że problem stanie się jeszcze większy i przekształci się w trudny do leczenia trądzik różowaty, który jest chorobą przewlekłą. Pierwsze jego oznaki to właśnie przemijające zaczerwienienie na twarzy. Drugi okres rozwoju choroby to rumień trwały oraz rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych głównie na policzkach i nosie. W trzecim okresie występują już krosty i grudki. W czwartym etapie pojawiają się zapalne guzki i blaszki z tendencją do zlewania się i ze skłonnością do przerostu i włóknienia gruczołów łojowych. W ciężkich przypadkach może dochodzic nawet do powikłań ocznych takich jak zapalenie tęczówki, rogówki, spojówek.

 

Przyczyny sprzyjające powstawaniu naczynek

Na czy polega zabieg

Energia cieplna z lasera jest absorbowana przez hemoglobinę zawartą we krwi i zamieniana na ciepło, które podgrzewa ściany naczynia. Gdy ściana naczynia osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, zostaje zniszczona i ulega usunięciu ze skóry.

Zalecenia po zabiegu

 

Przeciwwskazania do zabiegu