Botox

5 lat mniej w 5 minut

Niektóre metody odmładzające czasami budzą obawy i wątpliwości. Boimy się efektu sztuczności, zmienionych rysów twarzy czy unieruchomionej mimiki. Niepotrzebnie! Takie zabiegi wykonane przez doświadczonych lekarzy dają rewelacyjne rezultaty. Są bezpieczne i skuteczne, a ich efekty – naturalne.

Co to jest BOTOX?

BOTOX jest oczyszczonym białkiem produkowanych przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta, podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją w niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa tylko na mięsień, w który została podana.

Czy BOTOX jest bezpieczny?

BOTOX jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny u dziesiątek tysięcy pacjentów na całym świecie. Od ponad 10 lat preparat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat w neurologii oraz okulistyce. Istnieje wiele publikacji dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa BOTOXU. Działania niepożądane, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają najczęściej odwracalny charakter. Warto pamiętać, że wybierając doświadczonego lekarza, minimalizujemy ryzyko działań niepożądanych. Lek stosuje się nawet u dwuletnich dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Jak działa BOTOX?

Za powstawanie bruzd między brwiami odpowiada nadmierna aktywność mięśni tej okolicy. Niewielka ilość preparatu podana do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek. ​

Czy BOTOX zadziała u mnie?

Badania kliniczne dowiodły, że u 90% kobiet i mężczyzn uzyskano redukcję zmarszczek. ​

Jak długo trwa leczenie preparatem BOTOX?

Całe leczenie trwa zaledwie 10 minut. Lekarz wykonujący zabieg jest przeszkolony w zakresie stosowania preparatu i potrafi precyzyjnie określić miejsca, w które trzeba podać lek, aby uzyskać optymalne rezultaty. Nie potrzebne jest żadne znieczulenie i można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu. ​

Czy BOTOX nie spowoduje rozluźnienia całej twarzy?

Nie. BOTOX rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został wstrzyknięty. Nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek. ​

Czy są jakieś efekty uboczne leczenia preparatem BOTOX?

Ewentualne działania uboczne, jeśli się pojawią, są przejściowe. Czasami może przejściowo powstać siniak z powodu samego wkłucia igły, który szybko ustępuje i jest łatwy do ukrycia pod makijażem.

​Jak szybko BOTOX zacznie działać?

W ciągu kilku dni nastąpi znaczące wygładzenie zmarszczek, a po tygodniu będzie widoczny ostateczny efekt. ​

Jak długo utrzyma się efekt leczenia?

Efekt działania preparatu BOTOX utrzymuje się do 6 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach  rezultaty będą utrzymywać się znacznie dłużej. W przypadku leczenia nadpotliwości efekt utrzymuje się około roku.

Czy moje zmarszczki będą wyglądały gorzej jeżeli nie będę kontynuować leczenia?

Nie. Kiedy BOTOX przestaje działać skóra jest gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Zmarszczki nie są takie głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem powracają do wyglądu sprzed zabiegu.

Przebieg zabiegu

1Lekarz poprosi cię o wykonanie kliku grymasów, by poznać twoja mimikę.
2Potem ostrzyknie czoło w kilku punktach. To prawie nie boli.
3Przez najbliższe kilka godzin unikaj schylanie się, żeby botox się nie przemieścił. Dopiero po dobie możesz wybrać się na ćwiczenia fizyczne lub saunę.
4Botox zaczyna „chwytać” dopiero po kilku dniach. Jeśli więc martwisz się, że nadal możesz poruszać czołem i zabieg nie zadziałał, uzbrój się w cierpliwość. Ostateczny rezultat zobaczysz po tygodniu.
5Przez kilka dni możesz też mieć uczucie ciężkiego czoła, ale spokojnie te objawy mijają.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zalecenia przed zabiegiem

Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym) oraz przynajmniej na 5 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zalecenia po zabiegu

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x