Depilacja

zyskaj komfort i pewność siebie

 

Depilacja laserowa, choć kosztuje niemało, to inwestycja, która się opłaca. Pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków i cieszyć się idealnie gładką skórą w każdej sytuacji. Masz jakieś wątpliwości? Zaraz je rozwiejemy.

Jak to działa?

 

Laser emituje wiązkę światła, której nośnikiem jest melanina, czyli ciemny barwnik występujący m.in. we włosach. Wiązka wędruje po trzonie włosa aż do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni Celsjusza. Ciepło ścina białko, mieszek zaś ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos zostaje wypchnięty ku górze, a następnie wypada.

Dlaczego część włosów jednak odrasta?

 

Włosy rosną w trzech cyklach, a laser działa tylko na te w fazie wzrostu, zwanej anagenem. Wtedy włosy mocno przylegają do mieszka i bezpośrednio z niego wyrastają, światło lasera może więc do niego dotrzeć i na stałe go uszkodzić. Gdy włosy są w fazie obumierania, czyli katagenie, albo spoczynku, czyli telogenie, znajdują się już poza mieszkiem. W takiej sytuacji energia lasera ulegnie rozproszeniu i nawet jeśli włos zostanie zniszczony, na jego miejsce może wyrosnąć kolejny.

Dlaczego jeden zabieg to za mało?

 

Depilację laserową właśnie po to przeprowadza się w seriach, by załapać się na fazę anagenu każdego włosa. Najlepiej jest poddawać się zabiegom co 5-8 tygodni w zależności od obszaru.

Dla kogo są takie zabiegi?

 

Laser działa najlepiej, gdy twoja skóra jest jasna, a włosy ciemne. W takim przypadku wystarczą nawet 5-6 zabiegów, by niemal zupełnie pozbyć się owłosienia. Dzięki coraz lepszym technologiom także blondynki i osoby z ciemniejszą karnacją mogą się poddawać depilacji laserowej. Różnica jest tylko taka, że potrzebować będą więcej zabiegów, by zobaczyć efekty.

Czy to boli?

 

Niestety tak… Najnowsze lasery maja jednak specjalne systemy chłodzące, które zmniejszają dyskomfort podczas zabiegu. Na pewno pomaga też sposób, w jaki osoba wykonująca depilację dociska głowicę do skóry – im mocniej, tym lepiej. Jeśli nadal nie jesteś w stanie wytrzymać, poproś o znieczulenie kremem Emla. Pamiętaj jednak, że może to nieco osłabić efekty.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

 

Nie wolno jej opalać. Koniecznie stosuj filtry, by nie dopuścić do powstania przebarwień. W dniu zabiegu unikaj gorących kąpieli, bo skóra może być podrażniona. Dwa dni później wykonaj peeling, by ułatwić włoskom wydostanie się na powierzchnię. Pomiędzy jednym a drugim zabiegiem nie depiluj skóry woskiem, by nie zakłócić cyklu rozwoju włosów.

Przebieg zabiegu

1Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej ogól włoski golarką i nie kremuj ich balsamem.

2Osoba wykonująca zabieg przeprowadza z tobą wywiad, ogląda skórę oraz włosy i na tej podstawie ustawia   parametry.

3Następnie przystępuje do działania „strzelając” w skórę, miejsce przy miejscu, głowicą lasera.

4Jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu możesz mieć wrażenie, że włosy nadal rosną. Rzeczywiście, są one    wypchane przez skórę, ale już za jakiś czas się wykruszają.

Zabiegi laserowe są dość drogie, za to efekty jakie zapewniają, naprawdę świetne. Nie daj się skusić zabiegom w podejrzanie niskich cenach. Urządzenia, którymi się je wykonuje, nie są w stanie wygenerować wystarczająco wysokiej mocy, by uszkodzić mieszek włosowy, a tym samym permanentnie usunąć owłosienie.

By cieszyć się gładką skórą latem najlepiej rozpocząć kurację jesienią ponieważ niektóre obszary jak np. nogi powtarza się co 2 miesiące.

Przeciwwskazania do zabiegu

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x