Fotoodmładzanie

wiek kalendarzowy i wiek skóry nie musza się pokrywać

Współczesna medycyna estetyczna nie potrafi jeszcze zatrzymać czasu, jednak udaje się jej znacząco spowolnić jego bieg i sprawić, że skóra starzeje się wolniej niż wskazuje na to nasza metryka.

 

Starzenie się skóry jest złożonym procesem biologicznym, obejmującym starzenie chronologiczne lub inaczej endogenne, czyli uwarunkowane genetycznie oraz uszkodzenie skóry wywołane promieniowaniem ultrafioletowym. Zazwyczaj pojawienie się zmarszczek strukturalnych, potem grawitacyjnych, odwodnienie, utrata elastyczności i jędrności skóry oraz zmiana rysów twarzy z utratą owalu wiąże się ze zmianami w obrębie skóry właściwej będących wypadkową obu powyższych procesów. Następuje progresywne zubożenie macierzy pozakomórkowej, czyli struktur podporowych skóry.

                                                                                                                                                                                                            Do czynników nasilających procesy starzenia się skóry zalicza się zaburzenia hormonalne, palenie tytoniu oraz szkodliwe oddziaływanie czynników środowiskowych a zwłaszcza nieustanne produkowanych wolnych rodników.

W celu zapobiegania oraz niwelowania skutków przedwczesnego starzenia się skóry wykorzystuje się z dużym powodzeniem zabiegi biorewitalizacji – czyli techniki stmulujące naturalne procesy regeneracyjne.

Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy usuwa widoczne oznaki starzenia się skóry takie jak:

Na czym to polega

Fotoodmładzanie wykorzystuje zjawisko fotoselektywnej termolizy. Jest to proces pochłaniania energii światła przez chromofory (melaninę, hemoglobinę), która następnie konwertowana jest na energię termiczną. Zniszczone naczynia, cząsteczki melaniny (przebarwienia) i resztki włókien są eliminowane przez system immunologiczny.

Efektem grzania skóry wzdłuż tzw, wektorów jędrności jest natychmiastowe skrócenie włókien kolagenu oraz rozpoczęcie transformacji kolagenu. 

 

Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu !    

                                                                     

Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej, napiętej i wypoczętej.

Zabieg jest bezbolesny i można go wykonać na wszystkich obszarach ciała a bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych czynności. Jedynem zaleceniem jest pozabiegowa fotoprotekcja.

Przeciwwskazania do zabiegu

 

      

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x