Lifting?

tak! ale tylko bez skalpela!

Jeśli myślisz, że nie da się cofnąć czasu, to……… się mylisz. W każdym razie gdy chodzi o odmładzanie skóry. Dzięki zabiegom z użyciem najnowszych urządzeń możliwe stało się to o czym wiele z nas marzy – cofnięcie widocznych oznak mijających lat.

Oryginalny i opatentowany laser frakcyjny FRAXEL® RE:STORE gruntownie przebudowuje skórę, dzięki czemu będzie ona wyglądać nawet 10 lat młodziej! 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Podczas stosowania lasera Fraxel w skórze powstaje milion mikroskopijnej wielkości uszkodzeń (tzw. stref mikrotermalnych), co odpowiada ok. 25–30% jej powierzchni. 
Pozostała tkanka uczestniczy aktywnie w procesach szybkiej odnowy. Odnowa pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia zdenaturowanej tkanki w obrębie skóry powstają nowe włókna kolagenowe w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych z obszaru naskórka i skóry właściwej wydzielane są na jej powierzchnię w ciągu mniej więcej 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi. 

 

Ile zabiegów laserem Fraxel® potrzeba?

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-38% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany, w porozumieniu z pacjentem, można zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel®?

Laser Fraxel® może być stosowany wszędzie na całym ciele. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel® , dzięki niespotykanej dotąd precyzji jego działania, pozwala na odmłodzenie całej twarzy (wraz z powiekami), dłoni, szyi i dekoltu a także na  obszarach dotkniętych bliznami i rozstępami.

Czy leczenie laserem Fraxel® jest bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności FDA (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji.

Laser Fraxel® re:store jest jedynym urządzeniem monitorującym przebieg aplikacji.

Opatentowany system śledzenia ruchu końcówki lasera Fraxel® re:store (Intelligent Optical Tracking® System – IOTS) zapewnia jednolitą aplikację impulsów leczniczych. Stosowanie innych systemów aplikacji może spowodować pominięcie niektórych obszarów skóry lub niezamierzoną, nadmierną aplikację impulsów w innych miejscach. Intelligent Optical Tracking® System zastosowany w laserze Fraxel® re:store:

W rezultacie otrzymujemy terapię szybką, bezpieczną, kontrolowaną i przewidywalną, która zapewnia pacjentowi ujednolicone efekty estetyczne.

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie/parzenie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort, przed zabiegiem laserem Fraxel® stosuje się maść znieczulającą. 

Jak długo trwa każda sesja laseroterapii Fraxel®?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od powierzchni obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko po zabiegu laserem Fraxel® następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Po laseroterapii Fraxel® nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, należy jedynie stosować specjalny krem łagodzący zalecony przez lekarza . W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia od zabiegu koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, a energia impulsów wysoka, mogą pojawić się szybko ustępujące strupki lub pęcherzyki. Dysponujemy medycznymi mineralnymi produktami, które bez problemu ukryją ślady po zabiegu. Ważne jest aby przez cały okres kuracji oraz 3 miesiące po należy używać kremu z filtrem SPF 50.

Kiedy będą widoczne efekty leczenia laserem Fraxel®?

Większość pacjentów zauważy różnicę już po kilku dniach od  przeprowadzonego zabiegu. Jednak prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i wzrostu napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® są trwałe? 

Tak. Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel®  “cofa wskazówki zegara”, ale nie sprawi, że zegar stanie. 

Przeciwwskazania do zabiegu

       

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x