LASEROWY LIFTING TWARZY SZCZECIN

TAK! ALE TYLKO BEZ SKALPELA!


Jeśli myślisz, że nie da się cofnąć czasu, to……… się mylisz. W każdym razie gdy chodzi o odmładzanie skóry. Dzięki zabiegom z użyciem najnowszych urządzeń możliwe stało się to o czym wiele z nas marzy – cofnięcie widocznych oznak mijających lat.

Oryginalny i opatentowany laser frakcyjny FRAXEL® RE:STORE gruntownie przebudowuje skórę, dzięki czemu będzie ona wyglądać nawet 10 lat młodziej! 

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

 • Poprawa owalu twarzy (lifting)

 • Spektakularne ujędrnianie skóry twarzy, szyi, dekoltu

 • Likwidacja zmarszczek wokół ust i oczu

 • Lifting powiek górnych

 • Wygładzanie zmarszczek statycznych

 • Fotoodmładzanie

 • Usuwanie wszelkich przebarwień 

 • Zamykanie rozszerzonych porów na twarzy

 • Zmniejszanie wiotkości skóry brzucha ( np. po porodzie, odchudzaniu) ramion, kolan

 • Odmładzanie skóry dłoni (ujędrnienie, likwidacja plam soczewicowatych)

 • Usuwanie blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych, potrądzikowych

 • Usuwanie zmian po likwidacji tatuaży i naczyniaków

 • Usuwanie rozstępów

 

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

 

Laserowy lifting twarzy Szczecin

Podczas stosowania lasera Fraxel w skórze powstaje milion mikroskopijnej wielkości uszkodzeń (tzw. stref mikrotermalnych), co odpowiada ok. 25–30% jej powierzchni.
Pozostała tkanka uczestniczy aktywnie w procesach szybkiej odnowy. Odnowa pełnej grubości naskórka następuje już w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia zdenaturowanej tkanki w obrębie skóry powstają nowe włókna kolagenowe w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. Obumarłe fragmenty komórek skóry i komórek barwnikowych z obszaru naskórka i skóry właściwej wydzielane są na jej powierzchnię w ciągu mniej więcej 5 dni, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi.

 

Ile zabiegów laserem Fraxel® potrzeba?

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-38% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany, w porozumieniu z pacjentem, można zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

 

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel®?

Laser Fraxel® może być stosowany wszędzie na całym ciele. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel® , dzięki niespotykanej dotąd precyzji jego działania, pozwala na odmłodzenie całej twarzy (wraz z powiekami), dłoni, szyi i dekoltu a także na  obszarach dotkniętych bliznami i rozstępami.

 

Czy leczenie laserem Fraxel® jest bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności FDA (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji.

Laser Fraxel® re:store jest jedynym urządzeniem monitorującym przebieg aplikacji.

Opatentowany system śledzenia ruchu końcówki lasera Fraxel® re:store (Intelligent Optical Tracking® System – IOTS) zapewnia jednolitą aplikację impulsów leczniczych. Stosowanie innych systemów aplikacji może spowodować pominięcie niektórych obszarów skóry lub niezamierzoną, nadmierną aplikację impulsów w innych miejscach. Intelligent Optical Tracking® System zastosowany w laserze Fraxel® re:store:

 • dostosowuje się do szybkości przesuwania końcówki lasera po skórze

 • zapewnia idealne dopasowanie gęstości aplikacji do każdej energii impulsu

 • zapobiega nadmiernej bądź nierównomiernej aplikacji energii lasera, eliminując ryzyko poparzenia skóry

W rezultacie otrzymujemy terapię szybką, bezpieczną, kontrolowaną i przewidywalną, która zapewnia pacjentowi ujednolicone efekty estetyczne.

 

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie/parzenie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort, przed zabiegiem laserem Fraxel® stosuje się maść znieczulającą.

 

Jak długo trwa każda sesja laseroterapii Fraxel®?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od powierzchni obszaru poddawanego zabiegowi.

 

Jak szybko po zabiegu laserem Fraxel® następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Po laseroterapii Fraxel® nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, należy jedynie stosować specjalny krem łagodzący zalecony przez lekarza . W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia od zabiegu koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, a energia impulsów wysoka, mogą pojawić się szybko ustępujące strupki lub pęcherzyki. Dysponujemy medycznymi mineralnymi produktami, które bez problemu ukryją ślady po zabiegu. Ważne jest aby przez cały okres kuracji oraz 3 miesiące po należy używać kremu z filtrem SPF 50.

 

Kiedy będą widoczne efekty leczenia laserem Fraxel®?

Większość pacjentów zauważy różnicę już po kilku dniach od  przeprowadzonego zabiegu. Jednak prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i wzrostu napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

 

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® są trwałe?

Tak. Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel®  „cofa wskazówki zegara”, ale nie sprawi, że zegar stanie.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • świeża opalenizna

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych keloidów

 • przyjmowanie w ost. 6 m-cach retinoidów.

 • ciąża i okres karmienia piersią

 • aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu

 • choroba nowotworowa

 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)

Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Tel. 605 650 650

Masz pytania, napisz:  Umawiając się na wizytę wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica przy ul. Powstańców Wielkopolskich 81A/U5, w Szczecinie. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Pani/Pan w naszej

  POLITYCE PRYWATNOŚCI