MAKIJAŻ PERMANENTNY SZCZECIN - BRWI I UST

NATURALNY I BEZBOLESNY


 

Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do zewnętrznych warstw skóry. Makijaż permanentny ma szeroką gamę zastosowań: od podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach do zabiegów medycznych takich jak tuszowanie blizn czy przebarwień oraz rekonstrukcja brodawki sutkowej. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat. Praca na urządzeniu, barwnikach i kartridżach (igłach) niemieckiej firmy BioEvolution zapewnia najwyższą jakość makijażu popartą certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485 (europejski standard medyczny).

 

Ten luksus na co dzień jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które:

1Nie mają czasu na makijaż lub wolą pospać nieco dłużej. Prowadzą aktywny tryb życia, zajmują się sportem i marzą by mieć przy tym delikatny makijaż którego nie trzeba poprawiać.

2Wcale się nie malują, a mimo to chciałyby wyglądać piękniej i bardziej świeżo lub są uczulone na kosmetyki kolorowe.

3Noszą okulary, szkła kontaktowe lub po prostu wzrok już nie ten przez co wykonanie makijażu sprawia kłopot. A może chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody lub po porostu wyglądać inaczej.
4Z biegiem lat czerwień  ust straciła kolor, usta są blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie, brwi są rzadkie oczy małe lub po chemioterapii zostały pozbawione brwi i rzęs.

5Często podróżują, korzystają ze SPA, gdzie nawet najlepsze  tusze wodoodporne nie spełniają oczekiwań.

 

Barwniki

Barwniki do makijażu permanentnego BioEvolution zostały wyprodukowane z zachowaniem wszystkich norm europejskich. Najwyższa jakość zastosowanych składników zapewnia naturalne przyjęcie barwnika przez skórę, równomierne krycie oraz długoletnie utrzymanie intensywności koloru. Unikalna i przebadana dermatologicznie formuła (przez niezależne laboratorium Dermatest®) wyklucza możliwość wystąpienia alergii. Przy produkcji barwników BioEvolution stosowane są normy określone w KVO (cosmetic standards) i GMP (Good Manufacturing Practice). Bardzo restrykcyjnie przestrzegane są zasady bezpieczeństwa, dlatego też do produkcji barwników używane są tylko składniki o jakości farmaceutycznej, zgodnie z Dyrektywą Kosmetyczną Unii Europejskiej (EU resolution ResAP 2008/1). Barwniki BioEvolution nie zawierają toksycznych pigmentów, metali ciężkich oraz aminów aromatycznych.

 

Kartridż

BioEvolution opracował i opatentował pierwszy zintegrowany system igły z nasadką (kartridż), który zapewnia zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny.  Wewnętrzna membrana utrzymuje igłę w sterylnej czystości. Zabezpiecza przed cofaniem się barwnika i krwi do rękojeści. Tym samym eliminuje możliwość zakażenia podczas zabiegu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa jednorazowe kartridże pakowane są w blistry, w sterylnym pomieszczeniu (ISO klasy 8) oraz dodatkowo sterylizowane tlenkiem etylenu. Każdy kartridż posiada numer seryjny.

 

Mikroprocesor Intel

Urządzenia do makijażu permanentnego BioEvolution wyposażone są w mikroprocesory firmy Intel, które zapewniają niezmienną częstotliwość pracy igły pomimo zróżnicowanej struktury skóry. W tradycyjnych urządzeniach częstotliwość pracy igły spada, kiedy napotyka ona na skórę stawiającą silniejszy opór (efektem tego są przerywane linie i krótka trwałość koloru). Zastosowanie w urządzeniach BioEvolution „inteligentnej technologii” pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji.

Mikroprocesor Intel steruje i kontroluje moc oraz częstotliwość pracy igły. Dzięki temu pigment jest precyzyjnie wprowadzany w skórę, równomierne rozłożony kolor oraz zachowanie idealnej ciągłości linii.

 

Więcej koloru

W nowym systemie kartridży BioEvolution PRECISE powierzchnia igły pokryta jest zagłębieniami, w których osadza się pigment, który następnie jest precyzyjnie dostarczany do warstwy podstawnej i skóry właściwej. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy efekt pełniejszego wypełnienia kolorem.
Tradycyjne igły do makijażu permanentnego mają gładką i równą powierzchnię. Podczas zabiegu duża ilość pigmentu spływa na powierzchnię naskórka, w efekcie tylko mała część dociera do skóry.

 

Test

W teście porównano pracę igły-kartridża BioEvolution i standardowego urządzenia (taka sama prędkość, nacisk i kąt). W obu przypadkach użyto pojedynczej igły. Używając urządzenia BioEvolution uzyskano równą i gładką linię oraz precyzyjne nakłucia bez przesunięć na boki. Dzięki temu urazy skóry i krwawienie są zminimalizowane a zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efekt  ten zawdzięczamy mikroprocesorowi firmy Intel, który zapewnia niezmienną częstotliwość i moc pracy urządzenia, pomimo zróżnicowanej struktury podłoża. Obrotowo-wstrzykujący ruch igły gwarantuje precyzyjne wprowadzenie barwnika w skórę. 

W przypadku tradycyjnego urządzenia linie są nierówne i przerywane. W niektórych fragmentach linii igła nawet nie dotknęła podłoża (zbyt mała moc urządzenia). Efektem jest nierównomierne wprowadzenie pigmentu oraz silny uraz skóry i obfite krwawienie.

 

Przygotowanie do zabiegu

Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie leku HEVIRAN . Podobnie postępujemy przed wykonaniem korekty ust.

 

Pielęgnacja po zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne). Jest to naturalna reakcja a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4  tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu kolor jest wyjątkowo intensywny.

Stosowanie przez  ok. 7 dni po zabiegu kremu AFTER CARE BioEvolution przyspiesza w znacznym stopniu proces gojenia i zabezpiecza przed ewentualnymi infekcjami. Składniki kremu działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek.  Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.

Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

Przez okres ok. 1 miesiąca po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu.
W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, by po zabiegu przez około tydzień wszystkie napoje pić przez słomkę.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • infekcja dróg oddechowych

 • ciąża 

 • laktacja

 • bielactwo, łuszczyca

 • cukrzyca

 • hemofilia

 • przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków

 • opryszczka 

 • przebyte choroby gałki ocznej

 • tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki

 • aparat na zębach (w wypadku ust)

 • choroby zakaźne

 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)

 

 

Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Tel. 605 650 650

Masz pytania, napisz:  Umawiając się na wizytę wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica przy ul. Powstańców Wielkopolskich 81A/U5, w Szczecinie. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Pani/Pan w naszej

  POLITYCE PRYWATNOŚCI