STREFA KOMFORTU

JAK UKOIĆ SKÓRĘ PO ZABIEGACH MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

 

Po zabiegach medycyny estetycznej skóra bywa podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta. Wymaga szczególnej uwagi i troskliwej pielęgnacji. Poznaj produkty, które przyniosą jej ukojenie.

Rześka mgiełka

Jeśli po zabiegu laserem frakcyjnym skóra jest rozgrzana i piecze, spryskaj ją wodą termalną. Pochodzi ona z uzdrowiska dermatologicznego, w którym leczy się wiele chorób skóry.

 

Absolutny niezbędnik

Spray do pielęgnacji pozabiegowej z kwasem hialuronowym i bursztynowym skraca okres gojenia się skóry po zabiegach inwazyjnych oraz pozwala szybko zobaczyć pożądane efekty. Bezdotykowa metoda aplikacji jest bardzo higieniczna. Spray zapobiega zaczerwienieniu, obrzękowi i bólowi w okresie pozabiegowym. Preparat zmniejsza ryzyko pojawienia się dyschromii (zaburzenia pigmentacji skóry) a także ryzyko występowania patologicznego obliźnienia powierzchni ran i infekcji.

 

Siła arniki

Siniaki wchłoną się szybciej, jeśli posmarujesz je preparatem z arniką. Stosuj go też profilaktycznie przed zabiegiem.

 

Ratunek opatrunek

Na podrażnioną, zaczerwienioną skórę najlepszy będzie krem z pantenolem i ceramidami który ją wyciszy i zregeneruje. Skutecznie i delikatnie.

 

Przeciw bakteriom

Krem regenerujący do skóry podrażnionej i uszkodzonej powinien zawierać siarczan miedzi i cynku, który działa antybakteryjnie oraz składniki wspomaga regenerację tkanek skórnych. Krem nie powinien zawierać substancji zapachowych i konserwujących.

 

Bezpieczna w słońcu

Pamiętaj o filtrach. Promieniowanie UVA, które stanowi 95% promieniowania działa przez cały rok, nawet w pochmurne dni. Ochrona totalna to krem z filtrem SPF 50+

 

Filtr na powieki

Zwykły filtr może podrażniać skórę powiek, stosuj taki specjalnie na powieki. Stosuj tez okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem.

 

Nic do odkrycia

Ekstremalnie kryjący (ale bez efektu maski) mineralny podkład, puder i korektor w jednym ukryje wszelkie zaczerwienienia na skórze i ślady po zabiegu. Produkt w 100% mineralny można stosować nawet na uszkodzoną skórę.