LASEROWE USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW SZCZECIN

FRAXEL® RE:STORE– ORYGINALNY I OPATENTOWANY LASER– NR 1 NA ŚWIECIE!


Niewiele kobiet może poszczycić się skórą bez rozstępów, ale czy to znaczy, że mamy się z nimi pogodzić?

Nie musimy! Istnieją skuteczne metody, które pozwalają się ich całkowicie pozbyć.

Blizny są trwałymi zmianami skórnymi powstającymi w wyniku gojenia się ubytków skóry. Początkowo blizny są czerwone, ale po latach mogą stać się zmainami odbarwionymi lub nadmiernie wybarwionymi. Moga być gładkie, ale często bywają zapadnięte (np. blizny atroficzne, potrądzikowe, rozstępy) lub uniesione – blizny hipertroficzne i keloidy – pooparzeniowe, pooperacyjne

Do najpoważniejszych należą rozległe blizny pourazowe, powypadkowe, pooparzeniowe, blizny po rozległych operacjach nowotworowych, niegojące się blizny po radioterapii, blizny po oparzeniach chemicznych.

 

Różne rodzaje

Rodzaj blizny zależy od wielu czynników, m.in. od przedłużającej się reakcji zapalnej tkanki, głębokości, powikłań infekcyjnych i uwarunkowań osobniczych. 

Blizna przerostowa jest czerwoną, błyszczącą, uwypuklooną pponad poziom skóry tkanką o znacznej spoistości, z tendencją do kurczenia się i  ściągania. Wynika to z produkcji nieprawidłowych włókien kolagenowych.

Blizna twarda, gruba, mało elastyczna powoduje nie tylko nieestetyczny wyglad, ale też może upośledzac funkcje stawów poprzez tworzące się przykurcze, a także doprowadzic do deformacji narządów ruchu.

 

Bezspornie najskuteczniejszą metodą jest laser frakcyjny CO2 Fraxel® re:store.

Laser wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, porozrzucanych równomiernie po skórze skanująca głowicą. Mówiąc obrazowo ”dziurkuje” skórę i tworzy tysiące mikroskopijnych otworków, pozostawiając wokół nich siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej tkanki. I to właśnie ona uruchamia lecznicze procesy odbudowy.

 

Ile zabiegów laserem Fraxel® potrzeba?

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-38% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych.

 

Czy leczenie laserem Fraxel® jest bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności FDA (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji.

Opatentowany system śledzenia ruchu końcówki lasera Fraxel® re:store (Intelligent Optical Tracking® System – IOTS) zapewnia jednolitą aplikację impulsów leczniczych. Stosowanie innych systemów aplikacji może spowodować pominięcie niektórych obszarów skóry lub niezamierzoną, nadmierną aplikację impulsów w innych miejscach.

Intelligent Optical Tracking® System zastosowany w laserze Fraxel® re:store:

 • dostosowuje się do szybkości przesuwania końcówki lasera po skórze

 • zapewnia idealne dopasowanie gęstości aplikacji do każdej energii impulsu

 • zapobiega nadmiernej bądź nierównomiernej aplikacji energii lasera, eliminując ryzyko poparzenia skóry

W rezultacie otrzymujemy terapię szybką, bezpieczną, kontrolowaną i przewidywalną, która zapewnia pacjentowi ujednolicone efekty estetyczne.

 

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie/parzenie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort, przed zabiegiem laserem Fraxel® stosuje się maść znieczulającą.

 

Jak długo trwa każda sesja laseroterapii Fraxel®?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od powierzchni obszaru poddawanego zabiegowi.

 

Jak szybko po zabiegu laserem Fraxel® następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Po laseroterapii Fraxel® nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie,należy jedynie stosować specjalny krem łagodzący zalecony przez lekarza. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia od zabiegu koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, a energia impulsów wysoka, mogą pojawić się szybko ustępujące strupki lub pęcherzyki. Dysponujemy medycznymi mineralnymi produktami, które bez problemu ukryją wszelkie ślady po zabiegu. Ważne jest aby przez cały okres kuracji oraz 3 miesiące po używać kremu z filtrem SPF 50.

 

Kiedy będą widoczne efekty leczenia laserem Fraxel®?

Większość pacjentów zauważy różnicę już po kilku dniach od  przeprowadzonego zabiegu. Jednak prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i wzrostu napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • świeża opalenizna

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)

 • przyjmowanie w ost. 6 m-cach retinoidów

 • ciąża i okres karmienia piersią

 • aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu

 • choroba nowotworowa

 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)    

Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Tel. 605 650 650

Masz pytania, napisz:  Umawiając się na wizytę wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica przy ul. Powstańców Wielkopolskich 81A/U5, w Szczecinie. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Pani/Pan w naszej

  POLITYCE PRYWATNOŚCI