Usuwanie Tatuażu

nie musisz nosić niechcianego tatuażu do końca życia, po prostu go usuń
nie masz nic do stracenia (poza tatuażem:)

Na czym polega działanie lasera przy usuwaniu tatuażu?

Usuwanie tatuaży polega na rozbiciu molekuł barwnika, który z komórki dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej po czym jest wydalany poprzez układ immunologiczny. W tym czasie pacjent obserwuje stopniowe rozjaśnianie się tatuażu. 

Laser przeznaczony do usuwania tatuażu musi generować bardzo krótkie impulsy (kilka nanosekund) o dużej mocy (kilka MW). Takie parametry uzyskiwane są tylko w laserach typu Q-switch. Najpopularniejsze na rynku są lasery Nd:YAG (neodymowo-yagowe) generujące fale o dwóch różnych długościach 1064nm/532nm.

Czy każdy tatuaż można usunąć laserem?

Laser bezinwazyjnie usuwa wszelkie tatuaże koloru czarnego, szarego, granatowego oraz czerwonego i brązowego.

Czy usuwanie tatuażu laserem boli?

Używany przez nas laser Nd:YAG Q-switch jest systemem odpowiadającym najnowszym standardom, który zmniejsza ryzyko powstania powikłań do minimum. Choć zabieg jest dość bolesny większość pacjentów nie wymaga znieczulenia. W razie potrzeby można znieczulić skórę.

Jak długo trwa laserowe usuwanie tatuażu?

W celu usunięcia tatuażu potrzebna jest więcej niż jedna sesja. W zależności od typu tatuażu różna jest liczba powtórzeń zabiegu, waha się ona średnio od 3 do 10. Po każdym zabiegu tatuaż ulega stopniowemu rozjaśnieniu.

O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decydują:

Sam zabieg trwa bardzo krótko – od kilku sekund do kilku minut – w zależności o obszaru jaki zajmuje tatuaż przeznaczony do usunięcia. Przy usuwaniu rozległego tatuażu jedna sesja może trać nawet godzinę. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 

Czy po zabiegu można „normalnie” funkcjonować?

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu można normalnie funkcjonować, należy jedynie zastosować się do kilku wskazówek, które pomogą uniknąć powikłań i przyspieszyć proces znikania tatuażu.

Skórę poddaną zabiegowi należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy, ani nie korzystać z solarium, basenu oraz sauny. Zaleca się również dbać o stałe nawilżenie okolic miejsca poddanego zabiegowi oraz stosować krem z wysokim filtrem UV. Takie intensywne nawilżenie pomaga w szybszej regeneracji naskórka.

Niewskazane jest zrywanie powstałych na skutek użycia lasera strupków – może to spowodować powstanie blizn. Strupki pojawiają się ze względu na delikatne powierzchowne uszkodzenie przez laser naskórka. Należy pozwolić im samoczynnie odpaść.

Podczas procesu laserowego usuwania tatuażu należy dbać o miejsce poddawane zabiegowi podobnie jak po wykonaniu tatuażu – chronić przed zabrudzeniem, słońcem, otarciami.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Stosowany prez nas laser posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Leków i Żywności FDA (Food and Drug Administration). Producent urządzenia przechodzi przez rygorystyczny proces weryfikacji. Promieniowanie emitowane przez laser jest niejonizujące –  nie występuje ryzyko raka lub wzrostu jakichkolwiek nieprawidłowych komórek.

Czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie oraz strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Strupków nie wolno odrywać – należy pozwolić im samoczynnie odpaść. Niezastosowanie się do tego zalecenia może powodować skutki uboczne:

Czy po usunięciu tatuażu można w tym samym miejscu wykonać nowy tatuaż?

Można wykonać dowolny nowy tatuaż. Usunięcie starego wzoru pozwala na dużą swobodę w wyborze kształtu i koloru nowego tatuażu. Nie trzeba sugerować się kształtem ani kolorami wcześniejszego rysunku. Jedynym warunkiem jest odczekanie około 2-3 miesięcy na całkowite wygojenie się skóry i już można wykonać nowy tatuaż.

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x