Usuwanie Zmian Barwnikowych

adiós przebarwienia

Często bywa tak, że przebarwienia w wiekszym stopniu niż zmarszczki dodają nam lat, dlatego warto je usunąć laserem, choć istnieją jeszcze inne metody (np. peelingi chemiczne).

Długie godziny spędzone przed komputerem w pomieszczeniach oświetlanych światłem jarzeniowym, stosowanie terapii hormonalnych, różnych leków i suplementów, a w końcu – opalanie w solariach lub na słońcu bez filtórw przeciw-UV to najlepszy sposób aby nabawić się przebarwień. 

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernemu jej rozłożeniu pod wpływem wymienionych wyżej czynników.

Wskazaniem do zabiegu są przebarwienia

 

Przyczyny powstawania przebarwień

Na czy polega zabieg

Podczas zabiegu wiązka światła  o odpowiedniej energii pochłaniana jest przez melaninę (ciemny barwnik plamy) i zamieniona na ciepło. Podnosząca się temperatura komórek barwnikowych doprowadza do ich zniszczenia. Potem zniszczona melanina jest usuwana do układu limfatycznegio przez komórki – czyścicieli, czyli makrofagi. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. 

Najlepsze efekty usuwania przebarwień uzyskuje się w przypadku terapii skojarzonej, polegającej na usunięciu już istniejących plam pigmentacyjnych, jak i hamowaniu zachodzących z udziałem tyrozyny, wczesnych reakcji enzymatycznych, które prowadzą do produkcji melaniny.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x