WYBIELANIE ZĘBÓW SZCZECIN

DRUGA MŁODOŚĆ USMIECHU :)


Białe zęby to oznaka młodości, dlatego czasem jeden uśmiech wystarczy, żeby odgadnąć ile masz lat.

Wybielanie w stomatologii estetycznej jest jak mezoterapia w odmładzaniu, to absolutna podstawa – błyskawicznie odejmuje lat i dodaje uśmiechowi świeżości. Twój uśmiech będzie piękniejszy niż kiedykolwiek.

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

 

Metoda BEYOND

To jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora   BEYOND™ zwiększa szybkość przechodzenia przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata, przy czym nawet po tym czasie zęby będą jaśniejsze niż przed wybielaniem.

Podczas zabiegu akcelerator BEYOND™ emituje bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Światło filtrowane jest przez 12 tysięcy światłowodów o całkowitej długości fali ponad 1,6 kilometra oraz przez specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultrafioletowe. Światło to jest tak zwanym „zimnym światłem”, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta oraz rezultaty.

Żel wybielający BEYOND™ oparty na nadtlenku wodoru ma za zadanie utleniać przebarwienia, które znajdują się w strukturze zęba. Reakcja, jaka zachodzi w trakcie trwania zabiegu jest całkowicie bezpieczna i nie różni się niczym od tej używanej przez stomatologów od wielu lat, jedynie zaawansowana formuła żelu oraz specjalne światło emitowane przez akcelerator BEYOND™ powodują, że czas utleniania trwa zaledwie od 24 do 45 minut, a uzyskane rezultaty są zdecydowanie lepsze od innych metod.

Technologia systemu BEYOND™ używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddawanych jest tym zabiegom. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak jakichkolwiek powikłań.

 

BEYOND™ – Procedura wybielania

1Pierwszym krokiem jest wykonanie badania wstępnego oraz przedyskutowanie z pacjentem jego oczekiwań. Stomatolog notuje kolor zębów przed zabiegiem i opcjonalnie może wykonać zdjęcie.

2Następnie stomatolog zakłada pacjentowi okulary ochronne, aby światło emitowane przez akcelerator nie podrażniło jego oczu.

3Po posmarowaniu ust kremem, stomatolog zakłada rozwierak.

4Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dziąseł płynną żywicą (tzw. koferdamem), która znajduje sie w strzykawce.

5Aby płynna żywica mogła spełnić swoją funkcję, należy ją utwardzić przy użyciu lampy stomatologicznej. W trakcie tej czynności może być odczuwalne ciepło na dziąsłach.

6Przed nałożeniem żelu, stomatolog może ponownie nawilżyć dziąsła kremem. Następnie suszy powierzchnię zębów.

7W momencie nałożenia żelu wybielającego przechodzimy do samego procesu wybielania. Żel znajduje się w specjalnej strzykawce i jest wymieszany w momencie nakładania na zęby. Od tego momentu krok 7, 8, 9 oraz 10 zostaną powtórzone trzykrotnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

8Po nałożeniu żelu na szczękę i żuchwę stomatolog ustawia lampę pod kątem 90° do powierzchni zębów. Następnie ustawia czas trwania cyklu. Czas trwania cyklu zależny jest od wielu czynników i wyznaczany jest przez specjalistę, zazwyczaj trwa od 8 do 15 minut.

9Po zakończeniu cyklu stomatolog usuwa żel wybielający z powierzchni zębów. Następnie powraca do kroku 7 i powtarza czynności trzy razy. Po ostatnim cyklu, stomatolog usuwa żel wybielający i płynny koferdam, a pacjent płucze usta.

10Po przeprowadzeniu zabiegu należy wykonać ponowne porównanie kolorów. Widoczna będzie duża różnica, jednak można się spodziewać, że w przeciągu 24 godzin od zabiegu ząb stanie się jeszcze bardziej lśniący.

 

BEYOND™ – Porównanie z innymi metodami

Szyny wybielające wykonane przez stomatologa dają dobre, długotrwałe rezultaty, lecz wymagają długiego czasu stosowania. Żel, który ma niskie stężenie bardzo długo penetruje szkliwo oraz zębinę, wymagane jest, aby żel pozostawał w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie w ciągu kilku kolejnych dni. Niestety długotrwały kontakt z żelem wybielającym, nawet o niskim stężeniu, może spowodować długotrwałą silną wrażliwość. Co więcej, żel niedokładnie jest oddzielony od dziąseł i może powodować znaczne ich podrażnienie. Pacjent, który chce poddać się wybielaniu szynami wybielającymi musi posiadać w pełni wyleczone zęby, gdyż nie ma możliwości założenia tymczasowej ochrony na niewyleczone ubytki, które nie mogą pozostawać w kontakcie z żelem wybielającym. W systemie BEYOND™ istnieje możliwość zastosowania tymczasowej ochrony tzw. płynnego koferdamu, który zabezpiecza pęknięcia, odsłonięte szyjki, ubytki klinowe oraz innego rodzaju braki szkliwa na czas zabiegu, tak aby można było wszystko spokojnie zaleczyć po wybielaniu.

Gotowe szyny wybielające typu „Boil and Bite” dostępne w aptekach czy drogeriach dają stosunkowo dobre rezultaty, lecz nie powinny być stosowane bez uprzedniej konsultacji z dentystą. Niestety, w odróżnieniu do szyn wykonanych przez stomatologa, bardzo często nie dopasowują się one dokładnie do powierzchni zębów, przez co preparat może swobodnie wypływać z szyny. Może to powodować silne podrażnienia tkanek miękkich, jak również bóle żołądka spowodowane połykaniem preparatu.

Produkty domowe, dostępne w sklepach czy aptekach, nadają się w głównej mierze do podtrzymania rezultatów, jednak nie mogą być porównane do profesjonalnego wybielania wykonanego przez stomatologa, co więcej, nie wszystkie produkty są dobrej jakości. 

Niestety wielu stomatologów używa obecnie lamp LED do wybielania zębów. Tanie lampy LED dają dużo słabsze rezultaty wybielania, przez co aby uzyskać te same rezultaty co z systemem BEYOND™ może być wymagane kilka powtórzeń. Dla porównania, niektóre firmy  sprzedają lampy LED do wykorzystania przez pacjenta w domu, a nie jako profesjonalny sprzęt dla lekarza. Nie polecamy lamp LED jako metody profesjonalnego wybielania Power Whitening.

 

BEYOND™ – Bezpieczeństwo

AKCELERATOR WYBIELAJĄCY: technologia oparta jest na zimnym, niebieskim świetle, przefiltrowanym przez 12000 światłowodów oraz specjalny układ optyczny, co sprawia, że szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwone (IR) jest całkowicie wyeliminowane. Akcelerator oraz żele BEYOND™ posiadają medyczne certyfikaty CE, FDA oraz ISO i są jednymi z najbardziej bezpiecznych na rynku stomatologicznym. Zabieg wykonywany jest wyłącznie pod nadzorem stomatologa, co jeszcze zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

WRAŻLIWOŚĆ: Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to całkiem normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. U większości osób ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

KOLOR KOŃCOWY: Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu niektóre osoby mogą zobaczyć, że kolor ich zębów nie jest równy, a w niektórych miejscach widoczne są białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie trzeba pić jak najwięcej wody mineralnej.

PODRAŻNIENIE DZIĄSEŁ: Czasami, w wyniku nieszczelności na granicy dziąsła i brzegu korony zęba, dziąsło po zabiegu może stać się wyraźnie białe. Jest to spowodowane utlenieniem tkanki miękkiej. Taki efekt jest przejściowy i może utrzymać się do 30 minut.

DZIAŁANIE DODATKOWE: Badania naukowe udowodniły, że niebieskie światło powoduje zmniejszenie ilości bakterii znajdujących się w ustach pacjenta. Światło z  lampy działa lepiej niż płyn dezynfekujący do płukania ust.

 

Najczęściej zadawane pytania na temat wybielania zębów:

Jaki będzie efekt wybielania zębów metodą ? BEYOND™

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła przebarwień pacjenta. Zabieg akceleratorem BEYOND™ jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Stomatolog dobiera odpowiedni program wybielania dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Czy wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest lepsze od wybielania w domu?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza, który został przeszkolony w kwestii wybielana metodą BEYOND™. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan szkliwa oraz zabezpiecza wszelkie ubytki zębów. Cały zabieg trwa ok. 60 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego BEYOND™ oraz naświetleniu go specjalną lampą – akceleratorem BEYOND™. Po jednej wizycie pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Krótki czas przeprowadzania zabiegu w porównaniu z np. wybielaniem nakładkowym stanowi też istotny czynnik, dzięki któremu wielu pacjentów decyduje się właśnie na wybielanie zębów metodą BEYOND™.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND™. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby: ze znacznym uszkodzeniem szkliwa, chorobami przyzębia (to powinien ocenić stomatolog), ciężarne i karmiące, a także poniżej 16 roku życia.

Czy osoba chora na cukrzycę może poddać się zabiegowi wybielania zębów?

Chorzy na cukrzycę mają wyższe ryzyko wystąpienia chorób dziąseł ze względu na niski poziom kontroli glukozy w ich krwi. Zaleca się, aby każdy pacjent, który cierpi na cukrzycę został poddany dokładnemu badaniu stanu zdrowia jamy ustnej przed jakimkolwiek zabiegiem, aby można było określić stan zdrowia dziąseł.

 

Co należy zrobić po wybieleniu zębów  metodą BEYOND™, aby zachować jak najdłużej biały uśmiech?

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND™ zachować obowiązkowo przez 7 dni „białą dietę”, polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy z diety. W tym czasie należy się również wystrzegać od palenia papierosów. Aby podtrzymać efekt wybielania, polecamy stosowanie do codziennej higieny jamy ustnej pasty delikatnie wybielającej BEYOND™ PearlWhite®, która świetnie usuwa „bieżące” przebarwienia.

 

Czy wybielanie zębów jest bolesne?

Z reguły zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie w sporadycznych przypadkach może pojawić się delikatna wrażliwość w trakcie, lub po zabiegu. Dolegliwość ta mija po maksymalnie 24 godzinach, jednak zazwyczaj trwa do 3-4 godzin po zabiegu.

 

Mam zaplombowane jedynki oraz sztuczną trójkę, czy BEYOND™ to wybieli?

Niestety, ani BEYOND™, ani żadna inna dostępna na rynku metoda wybielania nie zmieni barwy zębów sztucznych czy też wypełnień. Najlepiej w takiej sytuacji po wybieleniu BEYOND™ wymienić wypełnienia i sztuczne zęby na nowe, o jaśniejszym kolorze.

 

Jestem w 9 tygodniu ciąży, czy mogę wybielić sobie zęby metodą BEYOND™?

Jak do tej pory nie przeprowadzano żadnych badań dotyczących wybielania zębów na kobietach ciężarnych i karmiących. Producent zalicza tę grupę kobiet do grona osób, które nie powinny wykonywać zabiegu wybielania.

Wybielanie zębów Szczecin

Zapraszamy od poniedziałku do soboty po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Tel. 605 650 650

Masz pytania, napisz:    Umawiając się na wizytę wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Beata Gibas Wiszniewska Laser Cosmetica przy ul. Powstańców Wielkopolskich 81A/U5, w Szczecinie. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Pani/Pan w naszej

    POLITYCE PRYWATNOŚCI