Wypełniacze

subtelnie poprawiają to czym obdarzyła cię natura

Dodają seksownej wypukłości policzkom, korygują asymetrię twarzy, zmniejszają pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe oraz dolinę łez. A jednak, trochę za sprawą celebrytek, którym “dieta zmieniła rysy twarzy”, zabiegi z użyciem wypełniaczy  czasami budzą obawy. Zobacz więc co jest prawdą a co fałszem na ich temat.

PRAWDA: Są dla każdego

Tak, pod warunkiem, że jesteś całkowicie zdrowa i nie jesteś w ciaży. – Takim zabiegom mogą się już poddawać 18-20-latki, które chcą np. rozjaśnić cienie pod oczami, powiększyć usta lub wymodelować nos.

FAŁSZ: Zabieg boli

Większość preparatów wypełniających zawiera substancję znieczulającą, czyli lidokainę. Bolesny może być więc sam moment pierwszego wkłucia, potem znieczulenie zaczyna działać. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na bół lekarz może dodatkowo posmarować skórę kremem znieczulającym. Często wypełniacz rozprowadza się za pomocą kaniuli, czyli gładko zakończonej, elastycznej igły, która łagodnie przesuwa się między tkankami. 

PRAWDA: Efekt widać od razu

Tuż po poodaniu preparatu lekarz poda ci lusterko. Dzięki temu będziesz mogła ocenić, czy jesteś zadowolona z efektów i czy chcesz, by preparatu podać więcej. 

FAŁSZ: Wypełniacze są na zawsze

Nieprawda. W tej chwili stałych wypełniaczy się już nie używa. Wprost przeciwnie – te stosowane w medycynie estetycznej, zawsze się wchłaniają. 

FAŁSZ: Zabieg trzeba powtarzać co 2-3 miesiące

Efekty wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się dość długo – nawet przez półtora roku. To kiedy się wchłoną

zależy od diety, wieku, nawodnienia organizmu i stylu życia (zwłaszcza palenia papierosów). Papierosy skracają czas działania preparatu i powodują degradację kolagenu w skórze! 

PRAWDA: Po zabiegu należy pić dużo wody

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu pij co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Kwas hialuronowy jest silnie higroskopijny – jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody. Im lepiej nawodnisz swój organizm w czasie “układania się” wypełniacza w skórze, tym dłużej utrzyma się jedgo efekt.

PRAWDA/FAŁSZ: Preparaty wypełniające nie powodują uczuleń

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia, naturalnie występujące w naszym organiźmie, pojawiają się niezwykle rzadko. Znacznie częściej dochodzi do uczulenia na lidokainę, substancję znieczulajacą. Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad pod kątem alergii, ponieważ osoby podatne na reakcję uczuleniową wymagają specjalnego podejścia. Większość preparatów wypełniających zazwyczaj ma też dwie wersje – z lidokainą i bez niej.

FAŁSZ: Kiedy przestanę wypełniać zmarszczki, będę wyglądała gorzej niż przed zabiegiem

Już same nakłucia skóry działają na skórę pobudzająco i zmuszają ją do przebudowy. Dodatkowo preparaty wypełniające to jednocześnie substancje, które pobudzają naszą skórę do produkcji nowych włókien kolagenu. A to prowadzi do jej zagęszczenia i ujędrnienia. Nawet jeśli zakończysz swoją przygodę z wypełniaczami, skóra w miejscu ich podania będzie znacznie lepszej jakości niż przed zabiegiem.

PRAWDA: W miejscach wkłucia mogą powstać siniaki

Jeśli masz skłonność do siniaków najprawdopodobniej się one pojawią. Na wszelki wypadek w dniu poprzedzającym zabieg nie pij alkoholu, a na tydzień wcześniej unikaj środków przeciwbólowych rozrzedzających krew takich jak ibuprofen czy aspiryna.

PRAWDA: Wypełniacze można przedawkować

Owszem, można go podać za dużo. Niektórzy pacjenci chcą więcej i więcej. Wypełniacze mają przywrócić młodość skórze, poprawić proporcje twarzy, ale nie zmienic jej całkowicie. Dobry lekarz z pewnością nie zgodzi się na zbyt duże zmiany.

FAŁSZ: Zabiegów z użyciem wypełniaczy nie można łączyć z innymi, np. z laserem

Można, ale w określonym odstępie czasu i w ustalonej kolejności. 

FAŁSZ: Rekonwalescencja trwa długo

Absolutnie NIE. Zabieg można wykonać w trakcie przerwy na lunch. Tuż po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć. Wizyta może zająć do 15-20 minut (w zależności od okolic podania). Dodatkowo należy uwzględnić czas na konsultację przed wykonaniem zabiegu

 

Wypełniacze najlepsze żeby

Wolumetria twarzy

Z wiekiem starzeje się nie tylko nasza skóra, ale również wszystkie tkanki twarzy. Stopniowo zanika zarówno podskórna, jaki głęboka tkanka tłuszczowa, szczególnie w okolicach skroni, policzków, brody i ust. Resorpcji ulegają również tkanki podporowe-chrzęstna i kostna. Zmniejsza się objętość i masa mięśni twarzy, a ich ścięgna tracą swą elastyczność i sprężystość. Skóra, coraz słabiej podtrzymywana przez elementy podporowe, wiodczeje i opada. W efekcie utraty objętości tkanek twarz wiotczeje i opada, traci swe młodzieńcze kształty i zaczyna wyglądać na smutną i zmęczoną. Zjawisku temu dodatkowo sprzyja niekorzystna redystrybucja tkanki tłuszczowej, która wraz z wiekiem ma tendencję do gromadzenia się w dolnych partiach twarzy. W ten sposób twarzą się tzw. chomiki, a zarys linii żuchwy ulega niekorzystnemu rozmyciu.

Metodą skutecznego modelowania owalu twarzy oraz radzenia sobie z utratą objętości tkanek jest tzw. wolumetria

Odbudowa wolumetryczna

Wolumetria jest pojęciem umownym i dość nieprecyzyjnym, poniewż każde podanie wypełniacza do tkanek miękkich zwiększa w jakiś sposób ich objętość, ale nie każdy tego typu zabieg nazywany jest wolumetrycznym. Zabiegi wolumetryczne to takie, które polegają na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości określonych obszarów twarzy, najczęscie tych (chociaż nie tylko), w których z wiekiem powstaja najbardziej widoczne ubytki. Dotyczy to w najwiekszym stopniu policzków, skroni i brody.

Przeciwko opadaniu

 

Wypełnienie wolumetryczne jest wskazane u osób, które mają wiotką, mało jedrną, opadającą  skórę twarzy. Likwiduje problem nadmiaru skóry i wyraźnie poprawia jej napięcie. Dużą korzyść z tego zabiegu odniosą również osoby, które mają wyraźnie zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe lub tzw. linie marionetki, ponieważ odbudowa objętościowa określonych okolic twarzy pozwala na ich wygładzenie. Bardzo często wolumetrię wykonuje się także u osób, które chcą pozbyć się tzw. chomików lub poprawić owal twarzy lub linię żuchwy. Zabieg pozwala również na podkreślenie kości policzkowych, łuków jarzmowych, korektę grzbietu nosa, uzupełnienie objętości na skroniach, brodzie, czole, czy też w okolicy doliny łez.

Efekt liftingu

 

Zabieg wolumetrii, o ile jest prawidłowio zaplanowany i wykonany z użyciem odpowiednich meteriałów, może przynieść efekty zbliżone do liftingu twarzy. Dlatego bywa określany mianem liftingu wolumetrycznego twarzy. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego przebiega on jednak bez ingerencji skalpela, jest znacznie krótszy, prawie bezbolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do zabiegu

  

 

Zalecenia przed zabiegiem

 

 

 Zalecenia po zabiegu

 

 

Prezent dla Ciebie
Depilacja laserowa o wartości 300 zł GRATIS

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon na darmową depilację laserową (przy pierwszej wizycie i zakupie zabiegów za min. 200 zł)

Zgoda na przetwarzanie danych(rozwiń)


Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną(rozwiń)
Telefon:
E-mail:
Imię:
x